| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Length | 6.05 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Radiation Hardening | No |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Contact Plating | Tin |
| Max Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Peak Pulse Current | 25 kA |
| Number of Channels | 2 |
| Clamping Voltage | 500 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Ammo Pack |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 2 |
| DC Sparkover | 500 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
